Samsung’dan Galaxy A serisi iki cihaza One UI 6.1 güncellemesi!

Ocak ayında Galaxy S24 serisi ile birlikte tanıtılan One UI 6.1 güncellemesi artık daha fazla cihazda indirilebilir hale getirildi. Düzenli olarak güncellemeyi farklı telefonlara ve tabletlere yayınlamaya devam eden Samsung, şimdi de orta seviye telefon kullanıcılarını memnun etmeyi hedefliyor. İşte Samsung Galaxy A serisi One UI 6.1 güncellemesi alan iki cihaz…

Samsung Galaxy A54 ve Galaxy A34, One UI 6.1 güncellemesini aldı ama eksikleri ile

Geçtiğimiz hafta Galaxy S22 ve S21 serisi güncellemeyi yayınlayan fakat hatalardan dolayı geri çeken Samsung, hataları düzelttikten sonra yeni güncellemeyi orta seviye telefonlar için de sunmaya başladı. A serisi ile başlayan firma, ilk olarak Galaxy A54 ve Galaxy A34 modellerine One UI 6.1 güncellemesini yayınladı.

One UI 6.1 güncellemesi, Galaxy A54 ve A34 için ilk olarak Güney Kore ve Avrupa’ya yayınlanıyor. Kısa zamanda diğer marketlere de gelmesi beklenen güncelleme, bu cihazlar için eksikler ile yayınlandı. Bildiğiniz üzere One UI 6.1 güncellemesi Galaxy AI özellikleri ile öne çıkıyor, fakat bu özellikler A serisi için geçerli değil.

Yapay zeka odaklı olarak tanıtılan güncelleme, ne yazık ki bu özellikleri yalnızca S serisi ve katlanabilir amiral gemilerinde kullanılabilir hale getiriyor. Galaxy A54 modeli için A546BXXU7CXDC yazılım versiyonu ve 2.2GB dosya boyutuna sahip One UI 6.1, Galaxy A34 için A346NKSU5CXD5 yazılım versiyonu ile geliyor.

Yalnızca AI destekli geliştirilmiş fotoğraf düzenleme araçları ve önerileri Galaxy A serisi için sunuluyor. Cihazınızın güncellemeyi alıp almadığını kontrol etmek istiyorsanız, telefonunuzun Ayarlar uygulamasından Yazılım güncellemesi butonuna tıklayarak İndir ve Yükle bölümünü kullanabilir ve güncellemeye ulaşabilirsiniz.

Güncelleme ile neler geliyor?

İşte One UI 6.1 özellikleri:

  • Google Circle to Search
  • Tercüman
  • Telefon görüşmelerinde canlı çeviri
  • Yapay Zeka ve LLM tarafından desteklenen Sohbet Yardımcısı
  • Güçlü yazım ve dilbilgisi kontrolü
  • Samsung Notlar, İnternet ve Ses Kaydedici uygulamaları için Otomatik Özet
  • Samsung Notlar’da özetleme ve otomatik biçimlendirme
  • Galeri’de Üretken Düzenleme
  • Üretken Duvar Kağıtları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir